KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15207353
nr 1520 7353
Curt Hamne
(f. 1943), Sverige
Etsning, "Om kvällen". Signerad och numrerad 37/125. Bildmått: 64x48 cm, yttermått inklusive ram: 85x68 cm
Curt Hamne, svensk grafiker, tecknare och målare född i Falun 1943.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 6 februari 2023
kl 20:31:12
6/2 07:20:05
150 kr
6/2 17:43:11
Curt Hamne
Läs mer om Curt Hamne